Utvalg 2019 i EBA

Her er en oversikt over hvem som sitter i hvilke utvalg på vegne av EBA. EBA har utvalg som rapporterer til styret ved at styrerepresentant er oppnevnt i utvalget og utvalg som rapporterer til administrasjonen.

(H= Representasjon/forankring i EBAs Hovedstyre)
(A= Representasjon/forankring i EBAs administrasjon) 

 

Arne Landmark, Backe Stor-Oslo AS (leder)
Anine Ruud Olsen, JM Norge AS
Per Arne Berge, Mesta AS
Per Dybdahl, NCC Norge AS
Lars Tronsmo, Veidekke Entreprenør AS
Mette Hagen Gyland, Kruse Smith AS
Lars Christian Stømner, Ø.M. Fjeld AS
Tonje Urdal Sand, Skanska Norge AS
Tom Arne Grødtlien, Peab AS 
Tommy Karlsen, AS Betongbygg
Erland Ensrud, Betonmast AS
Siri Bergh, BNL
Kari Sandberg, EBA
Iselin Bauer Seeberg, BNL (sekretær)

Bransjeutvalg/bransjegrupper vei og jernbane

Mikael Bors, Jernbaneverket
Torkil Eckhoff, Jernbaneverket
Katrine Veselmøy Walhovs, Jernbaneverket
Petter Heide Larsen
Jarle Røe, Veidekke
Terje Wilhelmsen, Baneservice
Hanne Stormo, Norsk Jernbanedrift (NJD)
Anders Haukedalen, NCC Norge AS
Bjørn Aage Innstrand, ELTEL
Olav Siljehaug, Skanska Norge AS
Siw Linderud, EBA
Arne Aakre, EBA

Tom Paulsen, Veidekke Entreprenør AS (leder)
Terje Andersen, NCC Construction AS
Geir Hjerpaasen, BetonmastHæhre AS
Håkon Fløisbonn, Skanska Norge AS
Kenneth Nicolaisen, JM Norge AS
Cato Hoel, Backegruppen AS
Gunnar Skeie, Kruse Smith AS
Lars Bangsund Jacobsen, Bjørn Bygg AS (Peab Norge AS)
Katrin Johannesdottir, Skanska Norge AS
Roar Fosse, Skanska Norge AS
Leif Øyvind Hagen, Veidekke Entreprenør AS 
Kari Sandberg, EBA
Per Fredrik Kempf, EBA, sekretær

Bransjeutvalg/bransjegrupper Vei og Jernbane (A)

Betinna Sandvin, Vegdirektoratet
Rolf Johansen, Vegdirektoratet
Jan Eirik Henning, Vegdirektoratet
Ole Molstad, Vegdirektoratet
Jan Egil Eilertsen, Vegdirektoratet
Gisle Fossberg, Vegdirektoratet
Anders Haukedalen, NCC Norge AS
Jon Sørby, Veidekke Entreprenør AS
Olav Siljehaug, Skanska Norge AS
Siw Linderud, EBA
Snorre Fuhr, EBA
Arne Aakre, EBA

Bransjeutvalg/bransjegruppe vei og jernbane

Kjersti Narheim Haugen, Vegdirektoratet
Betinna Sandvin, Vegdirektoratet
Heidi Cecilie Sørlie-Reininger, Vegdirektoratet
Øyving Haaland, Vegdirektoratet
Vegard Ystenes, Mesta AS
Eirik Løvås, Maskinentreprenørenes Forbund (MEF)
Martin Grønslett, Maskinentreprenørenes Forbund (MEF)
Lars Reitan, Svevia AS
Siw Linderud, EBA
Arne Aakre EBA

Geir Olav Berg, Skanska Norge AS (leder)
Knut Egge, Veidekke Entreprenør AS
Gunnar Netland, NCC Norge AS
Hans Olav Løen, Bulder AS
Tore Ødegård, Lemminkäinen Norge AS
Thomas Norland, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for vei og jernbane

Geir Lange, Veidekke Industri AS (leder)
Ole Christian Vold, Veidekke Industri AS
Hege Håveløkken, YIT Norge AS
Erik Riste, YIT Norge AS
Hans Jørgen Sundby, Peab Asfalt AS
Ove Sviland, Velde Produksjon AS
Harald Velde, Velde Asfalt AS
Robert Norbeck, Feiring Asfalt AS
Ronny Eriksen, FM Asfalt AS 
Mona Teigen, NCC Industry AS
Robert Lundstrøm, NCC Industry AS
Helene Olsrud, Peab Asfalt AS
Jan Ove Kristiansen, Peab Asfalt AS
Stig Lindland, Skanska Industrial Solutions
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for vei og jernbane

Ingvild Storås, Baneservice (leder)
Morten Frogner, Baneservice AS
Hans Gunnar Dokken, Norsk Jernbanedrift
Jan Erik Aas, Norsk Jernbanedrift
Magnus Sutherland Kristensen, Veidekke Industri AS, Bane
Ole Gjermundshaug, Gjermundshaug Bane AS
Bjørn Aage Innstrand, Rias AS
Andreas Rasmussen, Rias AS
Carl Bjørgan, Alstom Norge AS
Gjermund Sogns, NRC Group AS
Hans Olav Storkås, NRC Group AS
Magne Trønnes, Gjermundshaug Bane AS
Kari Sandberg, EBA
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for vei og jernbane

Bernt Kristian Øye, Veidekke Industri AS (Leder)
Helene Olsrud, Peab Asfalt AS
Dan Freddy Kastbjerg, NCC Industry AS
Ola Mossblad, Nynas AS
Sweinar Swensen, Veidekke Industri AS
Jan Ove Kristiansen, Peab Asfalt AS
Bjørn Trans, Skanska Industrial Solutions
Hans Kristian Solbakken, Trafikkdirigering AS
Bjørn Bakke, Mesta AS
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Kjetil Rammen, Betonmast AS (leder)
Jon Syrtveit, Kruse Smith Entreprenør AS (styrets representant)
Shelly Shoor, Skanska Norge AS
Kristin Wold Jensen, AS Backe
Trine Elise Flesjø Gjønnæss, NCC Norge AS
Steinar Stake, Veidekke Entreprenør AS
Trude Pedersen, Peab Norge AS
Ingunn Elisabeth Rosenborg, JM Norge AS
Petter Berg-Wollan, Consto AS
Jan Olaf Dukan, EBA
Thorkil Aschehough, BNL
Marit Jendal, Kruse Smith Entreprenør AS
Samina Siddique, EBA (sekretær)

Bransjeutvalg/bransjegrupper vei og jernbane

Vibeke Aarnes, Bane NOR
Knut Darre Christiansen, Bane NOR
Henning Scheel, Bane NOR
Jon Brede Dukan, Bane NOR
Håvard Vestgren, Bane NOR
Ingvild Storås, Baneservice AS
Morten Frogner, Baneservice AS
Hans Gunnar Dokken, Norsk Jernbanedrift
Jan Erik Aas, Norsk Jernbanedrift
Magnus Sutherland Kristensen, Veidekke Industri AS, Bane
Ole Gjernmundshaug, Gjermundshaug Bane AS
Bjørn Aage Innstrand, Rias AS
Andreas Rasmussen, Rias AS
Carl Bjørgan, Alstom Norge AS
Gjermund Sogn, NRC Group AS
Hans Olav Storkås, NRC Group AS
Magne Trønnes, Gjermundshaug Bane AS
Kari Sandberg, EBA
Arne Aakre, EBA

Randi Leikanger, Skanska Norge AS (leder)
Olav Rønningen, Kruse Smith Entreprenør AS
Stine Marie Haugen, NCC Norge AS, Building
Jorunn Haltbakk, NCC Norge AS, Infrastructure
Oddbjørn Eriksen, Ø.M. Fjeld AS
Cecilie Nødtvedt, JM Norge AS
Siv Tallang-Vold, Betonmast AS
Anette Nihlen Moritz, Veidekke Entreprenør AS
Rannveig R. Landet, BNL
Trine Dyrstad Pettersen, BNL
Linn Marie Bjørvik, Backe Entreprenør AS

 Torild Engh, EBA (sekretær)

Christian Scheen, Skanska Norge AS (leder)
Hans Kristian Aasland, Jærentreprenør AS (styrets representant)
Tine Grytnes Laskerud, Grytnes Entreprenør AS
Kim Cassim, NCC Construction AS
Irene Vikingstad, Kruse Smith Entreprenør AS
Jonas Røyert, BundeBygg AS
Hege Dammerud, Veidekke ASA
Oscar Björk, Asker Entreprenør AS
Even Hedland, NRC Norge AS
Thomas Norland, EBA (sekretær)

Kontraktsutvalg for avdeling vei og jernbane 

Vegard Ystenes, Mesta (leder)
Martin Holmqvist, Veidekke Industri AS
Kjell Otto Bragstad, Veidekke Industri AS
Asbjørn Slåttå, Mesta Drift AS
Lars Reitan, Svevia AS
Stein Arild Boi Pedersen, Risa AS
Terje Backe, NCC Roads AS
Eivind Iden, Presis Veidrift
Siw Linderud, EBA
Arne Aakre, EBA (sekretær)

Eirik Gjelsvik, AS Backe (leder og styrets representant)
Dagfinn Røkenes, Veidekke Entreprenør AS
Gunnar Garred, Skanska Norge AS
Jørgen Hanson, Norsk Hydro AS
Geir Skoglund, Alliero AS
Gunnar Bäckström, NCC AB 
Thormod Hansen, EBA Telemark, Buskerud og Vestfold Avdeling
Kari Sandberg, EBA (sekretær)

Nils Hæstad, Veidekke Entreprenør AS (leder frem til 20.11.2019)
Ole Gjermundshaug, Gjermundshaug Anlegg AS (styrets representant)
Steinar Myhre, Skanska Norge AS (leder fra 21.11.2019)
Anders Haukedalen, NCC Norge AS
Bjørn Velken, Kruse Smith Entreprenør AS
Aage Lien, NCC Infrastructure AS
Olav Siljehaug, Skanska Norge AS
Jan Harangen, HAB Construction AS 
Øyvind Larsen, Veidekke Entreprenør AS
Frode Nilsen, Leonhard Nilsen & Sønner AS
Trond Viding Tvedt, Implenia Norge AS
Kari Sandberg, EBA
Snorre Fuhr, EBA
Arne Aakre, EBA (sekretær)

John Ivar Mejlænder-Larsen, Peab Bygg Norge AS (leder og styrets representant)
Atle Ulveseth, Brødrene Ulveseth AS
Sven Christian Ulvatne, Backe Prosjekt AS
Haakon Tronrud, Tronrud Gruppen AS
Anne-Hilde Bratebaek, Kruse Smith Eiendom AS
Peter Sandrup, Betonmast AS
Terje Stachnik Hansen, NCC Infrastructure AS 
Kari Sandberg, EBA
Snorre Fuhr, EBA
Per Fredrik Kempf, EBA (sekretær)

Frode Antonsen, Betonmast Selvaagbygg AS (leder)
Tollef Hovig, Betonmast Selvaagbygg AS
Petter Nøstdal, Veidekke Entreprenør AS
Trond Olav Stupstad, Kruse Smith AS
Asle Randen, Backe Entreprenør Holding AS
Snorre Fuhr, EBA
Torild Engh, EBA (sekretær)

KONTAKT
Kristin_Sandvik.jpg

Kristin Sandvik

Adm. sekretær

  Telefon:  

  Mobil:   415 22 119

  E-post: